Sypialnia z czarnym łóżkiem – najciekawsze aranżacje

 

Przyzwyczailiśmy się do tego, że najczęściej spotykanymi łóżkami w sypialniach są modele wykonane z naturalnego drewna. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Drewniane łóżka są uniwersalne, trwałe i mogą być użytkowane przez wiele lat. Rosnącą jednak popularnością cieszą się modele tapicerowane, szczególnie te, które obite zostały czarnym materiałem. Skąd się bierze zainteresowanie tego typu łóżkami? Jak wyglądają najciekawsze aranżacje z czarnymi modelami łóżek?

Dlaczego warto zdecydować się na czarne łóżko do sypialni?

Czerń kojarzy się przede wszystkim z elegancją, dlatego czarne łóżko do sypialni jest dobrą propozycją dla każdej osoby, która chce stworzyć majestatyczne, niemal wręcz podniosłe wnętrze. Trzeba bowiem przyznać, że o ile można stwierdzić, że łóżko prezentuje się szlachetnie, to właśnie takie są modele utrzymane w kolorze czarnym. Wytworność – to pierwsza zaleta tego typu łóżek.

Ciemne łóżko do sypialni jest również bardzo nowoczesne i tak naprawdę wylansowane zostało przez współczesnych architektów wnętrz. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o wprowadzeniu czerni do sypialni, a dziś stawia się nie tylko na czarne meble, ale też dodatki. W połączeniu z wyposażeniem w innych kolorach można stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze do odpoczynku.

Ostatnim atutem jest również uniwersalność. Wbrew pozorom jest to przecież nowoczesna propozycja łóżka, jednak jak pokażemy na niżej przedstawionych aranżacjach, czarne łóżko sypialniane równie dobrze wygląda w przestrzeni współczesnej, jak i tej nawiązującej do klasycznych sposobów urządzania wnętrz.

Tapicerowane łóżko od Fabryki Snu i białe cegły na ścianie

Pierwszą aranżacją, którą chcielibyśmy przedstawić, jest nasza propozycja łóżka tapicerowanego, model o nr 81239. Elementem, który się w tym łóżku wyróżnia, jest elegancki zagłówek ozdobiony guzikami, ale jest też możliwość ich zmiany na kryształki. Łóżko tapicerowane przyjemnym w dotyku materiałem zostało zestawione z jasnym wnętrzem. Na tle jasnej podłogi oraz białej ściany ozdobionej barwionymi na biało cegłami, łóżko prezentuje się bardzo efektownie i pięknie się odznacza.

czarne łóżko tapicerowane

Czarne, drewniane łóżko w klasycznym wnętrzu

Nie ma chyba wątpliwości, że klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Ciemne meble połączone ze spokojnymi brązami pod postacią poduszek i narzuty, ścianami w beżowym odcieniu, szarą podłogą – takie połączenie sprawdzi się wszędzie, nie tylko w sypialni. Uzupełnieniem tak urządzonego wnętrza są oczywiście dodatki: obrazki w drewnianych ramkach, proste wazony i lustro w pokaźnej ramie. Wszystko to sprawia, że ta sypialnia z czarnym łóżkiem prezentuje się bardzo przytulnie.

czarne łóżko z drewna

Skórzane, czarne łóżko w awangardowej przestrzeni

Czas na propozycję, która wpisuje się w najnowsze trendy, czyli łóżko obite czarną skórą. Zarówno kolor łóżka, jak i kontrastowa pościel w białym kolorze doskonale wyglądają na tle ścian pomalowanych w dwóch, również kontrastujących ze sobą kolorach. Połączenie beżu oraz rudego odcienia cegły prezentuje się ze sobą bardzo dobrze. Uzupełnieniem tego minimalistycznego, awangardowego wystroju jest obraz na ścianie.

czarne skórzane łóżko

Proste, czarne łóżko w eleganckiej sypialni

Wracamy do kolejnego modelu obitego czarną skórą. W tym przypadku łóżko jest głównym elementem wystroju sypialni bardzo eleganckiej, utrzymanej w jasnej kolorystyce. Motywy roślinne na ścianach, ciężkie zasłony oraz brak firan – wszystko to sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo elegancko. Można w ten sposób urządzić zarówno własną sypialnię, jak i wnętrze w pokoju hotelowym.

czarne łóżko w eleganckim pokojuOkazuje się, że sypialnia z czarnym łóżkiem niejedno może mieć imię. Ten interesujący mebel może zdobić wnętrze klasyczne, awangardowe, eleganckie, ale też takie, w którym dominują jasne barwy, więc śmiało można stwierdzić, że jest to niezwykle uniwersalny mebel. Jeśli interesują Cię czarne łóżka, wszystkie modele tapicerowanych łóżek w Koszalinie w Fabryce Snu dostępne są w kolorze czarnym – to Ty wybierasz odcień tapicerki!