Sypialnia w stylu hotelowym – jak ją urządzić?

Osoby, które stoją przed wyzwaniem zaaranżowania własnej sypialni, bardzo często decydują się na tzw. styl hotelowy. Choć nie jest to nazwa, która oficjalnie jest używana przez architektów wnętrz, wiąże się z urządzeniem sypialni według ściśle określonych zasad. Czym w takim razie jest styl hotelowy i jak zaprojektować sypialnię, by wyglądała niczym luksusowy pokój w hotelu?

Czym wyróżnia się sypialnia hotelowa?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, styl hotelowy nie jest oficjalnie nazwanym stylem aranżacyjnym. Jest to potoczne określenie, które opisuje pewien charakterystyczny dla hoteli sposób urządzenia sypialni. By go opisać, wystarczy na chwilę przenieść się myślami do hotelowego pokoju. Trzeba przyznać, że w tego typu przestrzeni nie ma miejsca na przypadek. Starannie dobrana jest nie tylko kolorystyka, ale też układ pomieszczenia oraz użyte dekoracje. Tego typu aranżacje bardzo ściśle nawiązują do stylu klasycznego, w którym dominuje harmonia, porządek i spójność. Wszystko ze sobą koresponduje, a ponadto każdy element wyposażenia sypialni jest nie tylko gustowny, ale też funkcjonalny.

Wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenie własnej sypialni w hotelowym stylu jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu można stworzyć wnętrze, które jest ponadczasowe, przytulne i przede wszystkim piękne.

Sypialnia w hotelowym stylu – jaką kolorystykę wybrać?

Biorąc pod uwagę fakt, że hotelowy pokój ma być przede wszystkim miejscem odpoczynku i relaksu, dominują w nim przede wszystkim spokojne kolory. Jeśli więc chcemy urządzić własną sypialnię w podobnym stylu, warto skupić się na takich kolorach jak beż, ciepłe brązy oraz szarości, ewentualnie odcienie barwy granatowej. Oczywiście na ścianach powinien dominować kolor jasny. Ciemniejsze kolory można wprowadzić do wnętrza pod postacią dodatków: mogą to być poduszki, narzuta na łóżko czy abażury lamp.

Jakie łóżko wybrać do sypialni w hotelowym stylu?

Oczywiście kluczowym meblem w sypialni jest łóżko. Jeśli chcemy, by nasza sypialnia nawiązywała do hotelowych aranżacji, wybór konkretnego łóżka nie może być przypadkowy. W luksusowych hotelach najczęściej spotyka się łóżka kontynentalne. Ich cechą charakterystyczną jest miękkie obicie, oczywiście duży rozmiar i obszerny zagłówek. Na szczęście tego typu łóżka nie są zarezerwowane tylko dla hoteli. W ofercie Fabryki Snu dostępne są kontynentalne łóżka, które ozdobione zostały wysokiej jakości tkaniną w różnych wersjach kolorystycznych.

By łóżko było piękne, ale też funkcjonalne należy wybrać odpowiedni materac. Doskonale w tej roli sprawdzą się materace Koło. Marka ta ma wieloletnie doświadczenie na rynku i oferuje różne rodzaje materaców, dzięki czemu można dobrać produkt dopasowany do własnych preferencji i potrzeb.

Kiedy już wybierzemy łóżko, czas zadbać o eleganckie posłanie. Na łóżku kontynentalnym pięknie będą się prezentować dwie poduszki w stylowych poszewkach. Poduszki powinny być oparte o zagłówek. Uzupełnieniem posłania będzie narzuta przerzucona w poprzek łóżka, oczywiście kolorystycznie dobrana do odcienia poszewek.

Inne meble i dodatki w sypialni w stylu hotelowym

By zwiększyć funkcjonalność sypialni, nie może w niej zabraknąć innych mebli. Oczywiście nieodzowna będzie szafka nocna. W sypialni dla par szafki powinny się znaleźć po obydwu stronach łóżka. Na szafkach niezastąpione będą niewielkie lampki nocne dające ciepłe światło – zapalone wieczorem wprowadzą do wnętrza bardzo przytulną atmosferę.

Jeśli metraż sypialni na to pozwala, warto na końcu łóżka postawić eleganckie siedzisko. To bardzo funkcjonalny mebel, który może służyć nie tylko do krótkiego odpoczynku, ale będzie też pomocny podczas codziennego ubierania się.

Jak się okazuje, aranżacja sypialni w stylu hotelowym nie musi być trudna. To tak naprawdę bardzo klasyczny wystrój wnętrza, w którym dominują jasne barwy i stonowane dodatki. Wystarczy zamówić okazałe łóżko kontynentalne, dobrać luksusową pościel i zadbać o typowe dla sypialni meble. Tak niewiele wystarczy, by stworzyć sypialnię przytulną i komfortową, która będzie wpisywała się w trendy przez wiele lat.