Rozmiar prześcieradła: jak dobrać prześcieradło z gumką do materaca?

 

Prześcieradło z gumką jest wyjątkowo praktyczne - nie tylko przylega do materaca, ale też nie zsuwa się z niego nocą. To natomiast może wpłynąć na komfort snu oraz trwałość samego materaca. Planujesz wymianę starego prześcieradła lub właśnie kupiłeś materac i zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać pod niego odpowiedni rozmiar prześcieradła? Sprawdź, na co powinieneś zwracać uwagę podczas zakupu!


Prześcieradło z gumką - zalety

Wybierając prześcieradło do swojej sypialni, postaw na to z gumką! Dobrze dobrane pod wymiary łóżka i materaca, zapewnia dobry sen i poprawia estetykę sypialni. Łatwo zakłada się je na materac, ponadto jest elastyczne i proste w pielęgnacji. Gumka sprawi, że prześcieradło nie zsunie się i nie zawinie podczas naszego snu. Rozmiar prześcieradła z gumką może być różny - w jaki sposób dopasować go do materaca?


Rozmiar prześcieradła i wymiary materaca

Najważniejsze jest oczywiście, by prawidłowo dobrać rozmiar prześcieradła do materaca. Zmierz długość, szerokość oraz grubość materaca. Upewnij się, że wybrane prześcieradło ma odpowiednie wymiary, aby pasowało na materac bez zbędnego luzu, ale też nie było mniejsze. Zbyt duże prześcieradło może powodować nieestetyczne fałdy, natomiast zbyt małe doprowadzi do zawijania lub nawet zsuwania się z materaca. W przypadku prześcieradła z gumką sprawa jest prosta - jego wymiar powinien być taki sam jak potrójne wymiary materaca, np. 160x200x20 cm. Rozmiar prześcieradła na łóżko zawsze jest podany na opakowaniu produktu. Najważniejsza jest zasada, by prześcieradło zakrywało całą powierzchnię i boki materaca oraz by dobrze do niego przylegało.


Elastyczność gumki i tkaniny

Warto wybrać takie prześcieradło, które ma gumkę o odpowiedniej elastyczności, aby utrzymała go ona na miejscu bez zbędnego rozciągania się. Zbyt luźna gumka może spowodować, że prześcieradło będzie się przesuwać, natomiast zbyt napięta może deformować materac. Dobra jakość prześcieradła z gumką wiąże się również z elastycznością samej tkaniny. Upewnij się, że tkanina jest rozciągliwa, ale jednocześnie wytrzymała, aby prześcieradło można było łatwo zakładać i zdejmować bez ryzyka uszkodzenia.


Prześcieradła Estella w Fabryce Snu

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak dopasować rozmiar prześcieradła na łóżko, sprawdź naszą ofertę prześcieradeł Estella - proponujemy różne rozmiary prześcieradeł z gumką, w opisie podając, na jakie wymiary materaca się sprawdzą. Każdy nasz produkt jest uszyty z wysokiej jakości bawełny i nie tylko, nie wymaga też prasowania i można go bezpiecznie suszyć w suszarce. Prześcieradła Estella to doskonały wybór do każdej sypialni. Pamiętaj, że starannie dobrane prześcieradło może znacząco poprawić jakość Twojego snu i sprawić, że każda noc będzie spędzona w przyjemnym otoczeniu!