Poduszka do spania na brzuchu - jaką wybrać?

 

W Fabryce Snu mamy szeroki wybór poduszek. Oferujemy poduszki z wypełnieniem syntetycznym, ale też naturalnym. Możesz zamówić modele antyalergiczne, ale też tradycyjne i dobrze znane poduszki. O ile dostępne w naszym sklepie modele doskonale sprawdzą się w przypadku osób śpiących na plecach lub na boku, tak osoby śpiące na brzuchu powinny zainwestować w specjalne poduszki ortopedyczne. Jak w takim razie wybrać dla siebie idealny model?

Spanie na brzuchu - czy to jest bezpieczne?

Czy spanie na brzuchu jest zdrowe? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przyzwyczaiły się do przyjmowania właśnie takiej pozycji podczas snu. Warto jednak wiedzieć, że spanie na brzuchu może być niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Spanie na brzuchu nie jest komfortową pozycją dla pleców i szyi, które są najbardziej wrażliwymi częściami ciała podczas spania w tej pozycji. Kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, ściśnięty podczas snu, co prowadzi do bólu pleców i karku. Śpiąc w ten sposób, możesz również cierpieć na chrapanie. Taka pozycja może również prowadzić do problemów z prawidłowym oddychaniem podczas snu.

Jak spać na brzuchu?

Jeśli nie potrafisz się pozbyć przyzwyczajenia i po kilku minutach od położenia się do łóżka automatycznie przewracasz się na brzuch, problemy z kręgosłupem i poranny ból pleców są tylko kwestią czasu. Można się jednak przed tym uchronić, decydując się na specjalistyczną poduszkę ortopedyczną do spania na brzuchu. Tego typu produkt został tak zaprojektowany, by niewygodna dla kręgosłupa pozycja miała jak najmniejszy wpływ na plecy, dzięki czemu śpiący może przespać całą noc bez obaw o poranny ból.

Poduszka do spania na brzuchu - jak działa?

Podczas spania na brzuchu należy zadbać o to, by głowa i kark miały odpowiednie podparcie, które zapewnia m.in. poduszka termoelastyczna. Wykonana jest z elastycznej pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała, przez co gwarantuje odpowiednie podparcie.

Poduszka dla śpiących na brzuchu - jakie modele są dostępne na rynku?

Producenci poduszek oferują bardzo różne modele poduszek ortopedycznych, jednak te, które sprawdzą się w przypadku osób śpiących na brzuchu, to modele przypominające kształtem motyla. Ich cechą charakterystyczną są specjalne wycięcia, które pozwalają łatwo wsunąć ręce pod poduszkę. Decydując się na taki model poduszki, warto wybrać model niezbyt wysoki, by nie wymuszać unoszenia głowy zbyt wysoko podczas snu.

Poduszki ortopedyczne dla śpiących na brzuchu - na co zwrócić jeszcze uwagę?

Wiesz już, jaki kształt poduszki ortopedycznej wybrać, jednak warto wiedzieć nieco więcej o tego typu poduszkach, by wybrać model idealny dla siebie. Jeśli szukasz poduszki, która da Ci maksymalny komfort podczas snu, wybierz model uszyty z tkanin przepuszczających powietrze - to zapewni odpowiednią higienę podczas spania.

Śpiąc na brzuchu, możesz się budzić wypoczęty i bez żadnego bólu, jeśli zainwestujesz w odpowiednią poduszkę ortopedyczną. Jeśli ten problem nie dotyczy Ciebie, lecz członka rodziny, również warto zadbać o komfort snu swoich bliskich, a Ty możesz się zdecydować na nasze poduszki w Koszalinie, znanego producenta Piórex.