Poduszka do spania na boku - która najlepsza?

 

Aby dobrze przespać noc, ważne jest, aby mieć pod głową odpowiednią poduszkę. Istotne jest jednak to, by poduszka była dobrana do pozycji, jaką przyjmujemy najczęściej w trakcie snu. Inna bowiem poduszka sprawdzi się w przypadku osób, które wolą spać na brzuchu, inna z kolei, gdy przyjmujemy pozycję na boku. Jakie modele poduszek sprawdzają się w przypadku osób, które do spania kładą się „boczkiem”?

Jakie są konsekwencje spania na źle dobranej poduszce?

Wiele osób bagatelizuje fakt, że spanie na nieodpowiednio wyprofilowanej poduszce może wpływać na jakość snu, ale też pociąga za sobą konsekwencje zdrowotne. W tego typu sytuacji może dochodzić do ucisku na nerwy, a ponadto kręgosłup jest utrzymany w nienaturalnej pozycji, zaburzony jest również prawidłowy dopływ krwi do poszczególnych części ciała. Może to skutkować nie tylko tak powszechnym problemem jak chrapanie, ale też wybudzaniem się w nocy czy drętwieniem karku, czy rąk. Oczywiście można pożegnać się z tymi problemami, wybierając poduszkę dedykowaną dla osób śpiących na boku.

Czym powinna się charakteryzować poduszka do spania na boku?

Wiemy już, że w przypadku spania na boku na komfort snu wpływa poduszka. Jaka poduszka spisze się w tej roli najlepiej? Jaka poduszka do spania, jakimi parametrami powinna się charakteryzować? Przede wszystkim poduszka dla osób śpiących na boku powinna wypełniać przestrzeń między głową a barkiem. Brak pustej przestrzeni sprawi, że górny odcinek kręgosłupa będzie ułożony w linii prostej, natomiast głowa będzie miała stabilne podparcie, a szyja i kark będą odciążone.

W kwestii wyboru odpowiedniego modelu poduszki do spania na boku zaskakujące jest, że ważny jest materac, a dokładniej to, czy jest miękki, czy twardy. Im bardziej miękki jest materac, tym wyższa powinna być poduszka. Zasada ta dotyczy także osób wysokich oraz dobrze zbudowanych.

Najlepsza poduszka do spania na boku

Jak dobrać poduszkę pod kątem rodzaju wypełnienia? Okazuje się, że najlepszą propozycją dla osób śpiących na boku jest poduszką z wypełnieniem z pianki termoelastycznej. Dzieje się tak dlatego, że pianka doskonale dopasowuje się do kształtu głowy oraz szyi, co sprawia, że gwarantuje bardzo stabilne podparcie, jednocześnie odciążając kręgi szyi.

Osoby śpiące na boku potrzebują poduszki podtrzymującej szyję i głowę, a także takiej, która utrzymuje kręgosłup w jednej linii. Poduszka puchowa lub z wypełnieniem syntetycznym to także doskonały wybór dla osób śpiących na boku, ponieważ również może zapewniać te cechy. W tym wypadku również nie bez znaczenia jest ich wysokość. Za niska poduszka sprawi, że głowa będzie bardziej przechylona w stronę barków, z kolei za wysoki model spowoduje, że głowa będzie zbyt odchylona. W obydwu przypadkach konsekwencją będzie ból odczuwalny po obudzeniu się.

Jak poduszka do spania na boku? Przede wszystkim dopasowana do naszego ciała! Pamiętajmy o odpowiednim wyprofilowaniu oraz wysokości poduszki. Jeśli po wstaniu z łóżka odczuwasz ból karku, to znak, że czas dopasować poduszkę do pozycji, w której śpisz. Polecamy poduszki w naszym salonie w Koszalinie – na pewno znajdziesz idealny model dla siebie!