Materace termoelastyczne – krótka charakterystyka

 

W branży elementów wyposażenia sypialni coraz więcej mówi się o materacach termoelastycznych, które oczywiście także dostępne są w ofercie Fabryki Snu. Chcielibyśmy nieco przybliżyć ten temat i wyjaśnić, jakie są wady i zalety tego rozwiązania oraz kto powinien się zdecydować na ten typ materaca. Jakie w takim razie są jego cechy charakterystyczne?

Czym jest materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny jest wykonany z pianki poliuretanowej VISCO, która określana jest również mianem Memory. Jak można się domyślić po angielskiej nazwie, jest to materac, który dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem nie tylko nacisku, ale też temperatury organizmu.

Jedną z ważniejszych cech wspomnianej pianki jest fakt, że pod wpływem regularnego nacisku ta nie odkształca się na stałe i nie zapada, dlatego materac z niej zrobiony może spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

Najważniejszą rolą materaca z pianki termoelastycznej jest podpieranie kręgosłupa na każdym jego odcinku. Dzięki odpowiedniemu naciskowi można uniknąć pogłębiania się wad postawy. Wypoczynek na materacu termoelastycznym zagwarantuje więc rozluźnione mięśnie oraz odprężenie.

Jakie są rodzaje materaców termoelastycznych?

Wyróżniamy dwa rodzaje materaców wykonanych z pianki termoelastycznej:

100% piankowy – tego typu model w całości produkowany jest z pianki termoelastycznej lub z połączenia kilku rodzajów innych pianek; stosowanie różnych typów pianki zazwyczaj stosowane jest w celu poprawienia funkcjonalności materaca; dzięki temu można modyfikować jego twardość, podparcie dla kręgosłupa czy właściwości antyalergiczne,

Hybrydowy – w tym przypadku pianka termoelastyczna jest w towarzystwie materaca sprężynowego kieszeniowego lub modelu typu multipocket i znajduje się na samej górze; takie rozwiązanie sprawia, że materac jest znacznie bardziej wytrzymały, więc idealnie sprawdza się w przypadku materaca dla par lub dla osób o większej wadze.

Jakie są zalety materaców z pianki termoelastycznej?

  • stabilne podparcie dla kręgosłupa
  • lepsze krążenie
  • wytrzymałość i długa żywotność
  • łatwe w utrzymaniu w czystości

Materac termoelastyczny - wady

  • utrzymywanie ciepłoty ciała (problem dla osób mających problem z nadmierną potliwością)
  • brak odpowiedniej wytrzymałości przy dużej wadze użytkownika (w takiej sytuacji zaleca się materac hybrydowy)

Kiedy warto zdecydować się na materac termoelastyczny?

Stosowanie materaca termoelastycznego zalecane jest wszystkim osobom marzącym o zdrowym, regenerującym śnie. Ten typ materaca doskonale podpiera kręgosłup, dzięki czemu niweluje poranny ból czy drętwienie mięśni. Co więcej, wpływa na lepsze krążenie, dlatego polecany jest ludziom starszym i schorowanym. To także doskonała propozycja dla osób regularnie uprawiających sport. Ten typ pianki wpływa regenerująco na nadwyrężone mięśnie.

Analizując cechy charakterystyczne oraz funkcjonalność materaca termoelastycznego, śmiało można stwierdzić, że jest to rozwiązanie idealne dla większości osób. Warto rozważyć zakup takiego modelu, ponieważ można pozytywnie wpłynąć nie tylko na własne samopoczucie, ale także zdrowie. Jeżeli interesują Państwa materace Szczecinek, Kołobrzeg, Słupsk, Koszalin – zachęcamy do zapoznania się z produktami w kategorii MATERACE TERMOELASTYCZNE.