Mata kokosowa w materacu - komu jest polecana?

W dzisiejszych czasach zwykły materac sprężynowy to niejako przeżytek. Współcześni producenci materaców do łóżek prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, które niewątpliwie mają pozytywny wpływ na komfort snu użytkownika. Propozycjami, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku, są materace kokosowe. Jakie są zalety tego typu modeli? Sprawdź, kto szczególnie powinien się zdecydować na materac z matą kokosową.

Czym jest mata kokosowa?

Mata kokosowa to nakładka znajdująca się wewnątrz materaca. Wykonana jest w 100% z organicznego włókna kokosowego, dzięki czemu znacząco poprawia komfort snu. Maty kokosowe są wykonane z łupin orzechów kokosowych, które zostały wysuszone i sprasowane. Tego typu maty są więc naturalne i przyjazne dla środowiska.

Mata kokosowa do materaca – właściwości

Maty kokosowe powstają z łupin orzechów kokosowych, które są naturalnym i odnawialnym surowcem. Mają wiele zalet w porównaniu do innych modeli materacy, które tworzone są z użyciem innych materiałów i za pomocą odmiennych technik.

Głównym atutem materacy z matą kokosową jest fakt, że są hipoalergiczne, odporne na roztocza. Mają również właściwości antybakteryjne, więc pomagają utrzymać materac w czystości, wychwytując brud, roztocza, alergeny i bakterie.

Maty kokosowe mogą pomóc złagodzić ból pleców lub stawów ze względu na ich zdolność do zmniejszania nacisku na naturalne krzywizny ciała. Zapewniają również efekt chłodzenia, zapobiegając gromadzeniu się ciepła w materacu, co niewątpliwie pomaga lepiej spać w nocy.

Najważniejsze cechy materacy kokosowych:

regulacja termiczna: mata pomaga regulować temperaturę ciała i zapewnia chłód latem i ciepło zimą

zdrowe środowisko snu: pomagają w przypadku alergii, nie zatrzymując roztoczy lub sierści zwierząt

miękkość: orzechy kokosowe są rozdrabniane na drobne kawałki, które sprawiają, że materace stają się miękkie, ale także zapewniają wsparcie dla krzywizn ciała

trwałość: maty kokosowe są trwałe i nie niszczą się tak jak inne materiały z biegiem czasu, ponieważ nie wchłaniają wilgoci jak bawełna, co mogłoby prowadzić do rozwoju pleśni we wnętrzu materaca

Czy w materacach kokosowych jest pianka zapamiętująca kształt?

Przeglądając naszą ofertę materacy kokosowych, można zauważyć, że poza specjalną matą wykonaną z włókien kokosowych, w produkcji wykorzystano również piankę poliuretanową. Materiał ten został użyty ze względu na swoje właściwości. Otóż zadaniem pianki jest dopasowywanie się do kształtu ciała, dzięki czemu gwarantuje ona komfort osobie śpiącej oraz doskonałe podparcie dla ciała. Materac piankowo-kokosowy jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają produktu, który zagwarantuje najwyższy poziom komfortu snu.

Jakie są zalety mat kokosowych w porównaniu z materacami piankowymi?

Materace kokosowe to trwałe, naturalne i niedrogie rozwiązanie do spania, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Zapewniają taki sam poziom komfortu jak materace piankowe, ale ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim fakt, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne.

Materace kokosowe – dla kogo?

Materace kokosowe dedykowane są osobom, które potrzebują powierzchni do spania, która zapewni komfort, wsparcie i odciążenie stawów oraz kości. Materace z matą kokosową są najlepsze dla osób, które borykają się z bólami pleców lub szukają bardziej naturalnego materaca. Sprawdzą się zawsze także wtedy, gdy przyszły użytkownik materaca cierpi na nadwrażliwość skóry i alergie.

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „materac z kokosem czy bez?”, miej świadomość tego, że tego typu produkty charakteryzują się najwyższą jakością. W naszej ofercie prezentujemy materac kieszeniowy z kokosem, ale też modele piankowe. Poznaj Koło materace. Opinie na ich temat zawsze są pozytywne!