Łóżko kontynentalne - co to jest?

Łóżko kontynentalne to jedna z wielu opcji dostępnych na rynku, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących komfortu snu i estetycznego wyglądu sypialni. To wysokie, masywne łóżko tapicerowane o specjalnej konstrukcji, bardzo chętnie stosowane w Ameryce czy Kanadzie - stąd jego inna nazwa, czyli łóżko amerykańskie. W Polsce kontynentalne łóżko zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno dzięki najwyższej wygodzie, jak i wyjątkowemu wyglądowi. Co jeszcze można powiedzieć o łóżku kontynentalnym?

 

Łóżko kontynentalne - konstrukcja

Tym, co najbardziej wyróżnia łóżko kontynentalne, jest jego specyficzna budowa. Łóżka kontynentalne składają się z trzech części:

  • rama łóżka, box - w alternatywie do klasycznego stelaża; box jest solidny i trwały, zazwyczaj wykonany z drewna. To stabilna podstawa, na której opiera się reszta konstrukcji.
  • materac sprężynowy - jest umieszczony na ramie łóżek kontynentalnych, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do kształtu ciała. Sprężyny bonnelowe zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i gwarantują równomiernie rozłożony ciężar ciała.
  • topper lub materac nawierzchniowy - stanowi warstwę dodatkową nad materacem sprężynowym. Może to być materac piankowy lub lateksowy, który daje uczucie miękkości i komfortu. Topper zapewnia dodatkową warstwę amortyzacji i dostosowania do kształtu ciała, co sprawia, że sen jest jeszcze bardziej komfortowy.

łózko kontynentalne

 

Zalety łóżka kontynentalnego

Kontynentalne łóżko ma wiele zalet, które czynią je doskonałym wyborem do Twojej sypialni:

  • kontynentalne łóżka tapicerowane mają duże walory estetyczne, dzięki czemu mogą prezentować się doskonale w nowoczesnej sypialni;
  • duża wysokość łóżka kontynentalnego (materac znajduje się na wysokości nawet 70 cm) to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią spać wysoko - możliwe jest komfortowe zmienianie pozycji ciała z leżącej na stojąca;
  • nacisk ciała na sprężyny rozkłada się równomiernie na powierzchni całego materaca, prócz tego trzy warstwy wypełnienia to gwarancja wyjątkowego komfortowego snu;
  • łóżko kontynentalne dzięki specyficznej budowie zapewnia idealną cyrkulację powietrza we wnętrzu materaców, co dodatkowo nie sprzyja powstawaniu pleśni czy grzybów;
  • tapicerowany zagłówek w łóżku kontynentalnym zapewnia komfortowe położenie głowy np. podczas wieczornego czytania książki;
  • solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały sprawiają, że łóżka kontynentalne są trwałe i odporne na zużycie, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat.

Jeśli chodzi o wady łóżek kontynentalnych, dla niektórych mogą być one zbyt duże, co nie sprawdzi się w małych sypialniach. Ponadto wiążą się też z wyższą ceną przez wzgląd na najwyższą jakość.

 

Komfort spania a łóżka kontynentalne

Komfort snu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Nowoczesne łóżka kontynentalne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom wygody podczas snu. Dzięki odpowiedniemu wsparciu dla kręgosłupa i miękkiej warstwie na wierzchu, łóżka pozwalają na relaksujący sen bez punktów nacisku i dyskomfortu.

Dla osób, które cenią sobie komfort i design wnętrza swojej sypialni, łóżka kontynentalne stanowią doskonałe rozwiązanie. Ich trwała konstrukcja i estetyczny wygląd sprawiają, że są one coraz częstszym wyborem konsumentów, ponadto pojawiają się też w luksusowych hotelach, gwarantując zadowolenie gości. Jeśli więc potrzebne Ci duże łóżko zapewniające najwyższy komfort, wybierz łóżko kontynentalne!