Komoda Dekort – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

 

Komoda jest bardzo przydatnym meblem, jednak wciąż jest bardzo niedoceniania w polskich domach. To duży błąd, że wciąż wolimy upychać ręczniki czy pościel w szafach, zamiast mieć to zawsze pod ręką schowane w gustownej komodzie. Jednak komoda to nie tylko miejsce do przechowywania, co doskonale pokazują komody Dekort. Sprawdźmy zatem, w jakich wnętrzach sprawdzą się komody tej marki? W jakich aranżacjach prezentują się najlepiej?

Komody drewniane – meble, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu

Drewniana komoda to przydatny i wszechstronny mebel. Może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach domu, takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Dzięki temu, że producenci zajmują się produkcją komód w różnych stylach, można z łatwością wybrać model, który doskonale będzie wpisywał się w docelową przestrzeń, w której się znajdzie.

Oczywiście podstawową funkcją komody jest przechowywanie wspomnianej już pościeli, ręczników, ale też ubrań czy firan. W komodzie można schować wszystko to, co nie powinno być wystawione na spojrzenia odwiedzających nas gości, choć z drugiej jednak strony są modele, które pozwalają coś wyeksponować i tu dochodzimy do kolejnej funkcji komody: dekoracyjnej.

Mimo że komoda została stworzona z myślą o dodatkowym miejscu do przechowywania, pełni również funkcję dekoracyjną. Niektóre modele komód wyposażone w szklane gablotki, które pozwalają wyeksponować efektowną misę, wazon czy książki. Efekt jest jeszcze lepszy, gdy te gablotki są oświetlone – zapalając światło w komódce wieczorem, można stworzyć bardzo romantyczny, intymny klimat.

Nie można też zapominać, że każda komoda może też eksponować coś na swoim górnym blacie. Mogą to być różnego rodzaju bibeloty, książki, ale też rodzinne fotografie, które uwieczniły szczęśliwe chwile. Jeśli jednak nie mamy ochoty na tego typu dodatki w salonie, na komodzie można postawić telewizor, co pokazuje, jak wszechstronny jest to mebel.

Drewniana komoda w klasycznym wydaniu

Zwolenników klasycznych aranżacji wnętrz nie brakuje, o czym doskonale wiedzą producenci mebli. I tak, obok mebli industrialnych czy skandynawskich, wciąż nie może zabraknąć propozycji, w których dominuje naturalny odcień drewna, proste linie, pewnego rodzaju minimalizm i oszczędność w ozdobach. Właśnie tak można opisać niską komodę Porto Dekort.

Jest to komoda, która doskonale będzie się prezentować w klasycznie urządzonych wnętrzach. Świetnie wygląda w towarzystwie ciepłych odcieni na ścianach, takich jak beż, butelkowa zieleń czy cappuccino. Na komodzie pięknie będą wyglądać kwiaty, zdjęcia, ale ten model jest na tyle niski, że można na niej postawić też sprzęt telewizyjny.

Komoda w stylu rustykalnym

Styl rustykalny nawiązuje przede wszystkim do wszystkiego, co kojarzy się ze wsią. Co jest w takim razie dla niego charakterystyczne? Naturalne drewno, roślinność czy motywy kwiatowe. Mamy pewność, że w tak zaaranżowanym wnętrzu świetnie będzie się prezentować komoda Dallas Dekort. Odcień naturalnego, surowego drewna doskonale wpisuje się w sielskie aranżacje. Czego nie powinno zabraknąć we wnętrzu, by stworzyć rustykalną przestrzeń? Tego typu komoda doskonale będzie współgrać z białymi ścianami. W gablotkach można ustawić wazony z zasuszonymi kwiatami. Oczywiście na blacie nie można zabraknąć żywej roślinności.

Komoda idealna do industrialnych wnętrz

W naszym zestawieniu komód oraz stylów, w jakich mogą się znaleźć, nie mogło zabraknąć modeli w stylu industrialnym. W industrialnych meblach charakterystyczne jest połączenie naturalnego drewna z czarnymi elementami ze stali, czego przykładem jest komoda Vigo Dekort. Ten model jest o tyle ciekawy, że wyposażony jest w dwoje szklanych drzwiczek, za którymi jest szklana półka – to świetne miejsce na ekspozycję trunków. Na funkcjonalność tej komody wpływa również obecność dwóch pojemnych szuflach, ale też dużej klapy, które skrywa dużą przestrzeń do przechowywania.

Jak wkomponować tę komodę w industrialne wnętrze? Ten model świetnie się prezentuje na tle ściany z surowych cegieł. Z uwagi na to, że salon w stylu industrialnym powinien być ubogi w dodatki, zamiast stawiać bibeloty na komodzie, lepiej sprawdzi się jednak telewizor lub sprzęt audio.

Jak się okazuje, komody dębowe rzeczywiście są bardzo wszechstronnymi meblami. Jest to klasyczny mebel, ale jego design może być bardzo zróżnicowany, mimo tego, że wszystkie nasze propozycje pochodzą od jednego producenta i są wykonane z tego samego materiału. Komody industrialne, rustykalne, klasyczne – każdy znajdzie idealny model komody do swojego wnętrza. Wystarczy bliżej przyjrzeć się meblom z kolekcji DEKORT.