Jaki materac wybrać do łóżka ?

 

Na dobrej jakości, zdrowy sen ma wpływ nie tylko nasz styl życia, dieta i poziom aktywności fizycznej, ale też...materac! Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, dlatego warto co nieco o nich wiedzieć, by wybrać najlepszą opcję dla siebie. Jakie materace można znaleźć w ofercie naszego sklepu? Jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych modeli?

Odrobina luksusu we własnej sypialni, czyli materace Talalay
Z pewnością jest to propozycja dla osób, dla których najwyższa jakość jest tym, co ma wyróżniać dobrej jakości materac. Koszalin, Kołobrzeg, Słupsk, Szczecinek – niezależnie od tego, w jakiej miejscowości mieszkacie, materace Talalay możecie zamówić za pośrednictwem naszego sklepu. Jakie są cechy charakterystyczne tego modelu?

Nazwa tego typu materacy pochodzi od Józefa Talalaya, który był pionierem w pracy nad lateksem. Materace są bowiem produkowane ze 100% naturalnego lateksu, który w sposób zgodny ze środowiskiem naturalnym pobierany jest z drzew. Naturalny materiał, z którego produkowane są materace, pozytywnie wpływają na ich jakość. Do najważniejszych cech tych modeli zaliczyć można bardzo szybkie wchłanianie, ale jednocześnie odparowywanie wilgoci, co przekłada się na wysoki poziom odporności na bakterie. To sprawia, że jest to doskonała propozycja dla alergików i małych dzieci. Nie możemy nie wspomnieć o wysokim komforcie spania, jaki dają materace Talalay. Naturalny lateks, z którego są wykonane, zapewnia odpowiednią amortyzację i zachowuje swoją sprężystość, co przekłada się na jakość i wygodę snu. Leżąc na materacu z naturalnego lateksu można mieć wrażenie spania na chmurce – takie są opinie osób, które już się zdecydowały na tego typu produkt!

    

Naturalne właściwości lateksu sprawiają też, że materiał nie nagrzewa się, lecz cały czas pozostaje chłodny, dlatego najlepiej sprawdza się latem podczas upalnych nocy.

Poniżej przedstawiamy materace, które w naszym sklepie cieszą się dużym zainteresowaniem:
CZWARTY ETAP, VENUS TALALAY LIMITED, SUENO VITAL, MEDIVIS TALALAY EMBRANCE.
     

Materace piankowe – najważniejsze zalety
Równie wysoki komfort spania dają materace piankowe, które produkowane są między innymi z pianki poliuretanowej. No najważniejszych cech tego materiału należy zaliczyć elastyczność oraz plastyczność, która przekłada się na wygodę snu. W ofercie sklepu Fabryka Snu znajdują się materace termoelastyczne oraz materace piankowe wysokoelastyczne.

Materace termoelastyczne bardzo dobrze dopasowują się do ciężaru ciała, ale też jego temperatury. Ponadto tego typu materac daje miliony małych punktów podparcia, dlatego sprawdza się w przypadku osób o większej wadze.
Do takich materacy należy np. : Medivis Lux, Medivis, Bahrain.
Materace z pianki wysokoelastycznej cechuje większy opór na ciężar ciała, dlatego są lepszym wsparciem
dla kręgosłupa. Tego typu modele wykorzystywane są jako materace zdrowotne, dlatego polecane są osobom cierpiącym na dolegliwości związane z kręgosłupem i stawami. Do takich materacy należy np. : Tytan, Aruba Lux, Royal S.

Poza wysokim poziomem elastyczności, materace piankowe na tle innych modeli wyróżnia wysoka przewiewność, która blokuje rozwój pleśni i grzybów oraz hipoalergiczność. W naszej ofercie znaleźć można kilkadziesiąt modeli materacy z pianki, które możecie zobaczyć w kategorii MATERACE PIANKOWE.

Materace kieszeniowe – co warto o nich wiedzieć?
Materace kieszeniowe to modele, w których zostały wykorzystane sprężyny. Oczywiście wykorzystanie sprężyn w materacach to technologia, która jest znana od lat, jednak to, co wyróżnia je od znanych każdemu materaców, jest fakt, że każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. Ta metoda pozwala na uzyskanie amortyzacji na wysokim poziomie oraz na niezależność pracy każdej przegrody. Poszczególne sprężyny w kieszeniach umieszczone zostały w stałych odstępach, dzięki czemu gwarantują punktową elastyczność. Walcowaty kształt sprężyn zapewnia sprawną i cichą pracę. Układ sprężyn doskonale widać na przykładzie materaca Venus MP, w którym zastosowano system Multipocket - większą ilość sprężyn.

W naszym asortymencie znajdują się materace sprężynowe, które posiadają aż 7 stref twardości, dzięki czemu można dopasować model zgodnie z własnymi preferencjami. Ze względu na swoje właściwości, materace sprężynowe są propozycją nie tylko dla osób ceniących wysoki komfort spania, ale też tych cierpiących na schorzenia ortopedyczne.

Materace kokosowe – dlaczego warto je zamówić?
Chcąc zapewnić sobie większą amortyzację oraz stabilność na łóżku, można się zdecydować na materace kokosowe. Największą zaletą tego typu materaca jest ponadprzeciętna wytrzymałość, która sprawa, że może on być użytkowany przez wiele lat. Dobrą absorpcję ciężaru zapewniają twarde włókna kokosowe, które są wykorzystywane do produkcji materacy kokosowych. Polecany jest osobom preferującym sen na twardszym podłożu. Innym atutem tego produktu jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza.

Każdy z prezentowanych tutaj modeli materaca zapewnia wysoki komfort spania oraz odpowiednią elastyczność, co pozwala dobrać konkretny produkt wedle własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam wybrać materac, na jaki z pewnością zasługujecie!