Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, a jakość snu często zależy od wyboru właściwego materaca. Materace nawierzchniowe są jednym z elementów, które mogą znacząco wpłynąć na komfort spania. Jeśli zastanawiasz się, jaki dobry materac nawierzchniowy wybrać, sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tego typu przekładek!

 

Czym są materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe, znane również jako toppery, to cienkie warstwy materaca umieszczane na materac główny, np. materac Koło. Mogą mieć różne grubości i być wykonane z różnych materiałów. Mają za zdanie poprawić komfort snu. Materace nawierzchniowe zapewniają dodatkową warstwę miękkości i amortyzacji, co przekłada się na lepsze wsparcie dla ciała podczas snu. Czasem wystarczy cienki materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej, by nasza jakość snu diametralnie się poprawiła.

 

Kiedy stosować materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Jeśli zwykły materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki, topper może dostosować twardość i zapewnić odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Warto skorzystać z materacy nawierzchniowych w przypadku, gdy posiadamy stary materac, który zaczyna się zużywać, a wymiana całego materaca nie jest jeszcze konieczna. Taka dodatkowa przekładka chroni materac przed nadmierną eksploatacją. Ponadto materace nawierzchniowe mogą być wykorzystane do poprawy komfortu na kanapach rozkładanych czy też łóżkach gościnnych.

 

Postaw na materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej!

Jeśli zastanawiasz się, jaki materiał wybrać dla materaca nawierzchniowego, warto rozważyć piankę termoelastyczną. Ta innowacyjna pianka, znana również jako pianka memory, doskonale dostosowuje się do kształtu ciała w odpowiedzi na ciepło i ciśnienie. Oznacza to, że pod wpływem temperatury ciała materac staje się bardziej elastyczny, dopasowując się do krzywizn i konturów, co przekłada się na wyjątkowy komfort snu. Ponadto pianka termoelastyczna redukuje punkty nacisku, co może pomóc w złagodzeniu bólu mięśni i stawów.

naterac nawierzchniowyZapraszamy do zapoznania się z naszymi topperami! Każdy nasz wysokiej jakości materac nawierzchniowy wykonany jest z dopasowującej się do ciała elastycznej pianki, która reaguje na temperaturę i ciężar ciała. Przekładki posiadają właściwości antybakteryjne i nie pozwalają na rozwój roztoczy. Dobrze dobrany materac nawierzchniowy kładziony na powierzchni materaca głównego zapewnia dodatkową higienę snu, wygodę i oszczędność. Sprawdź naszą ofertę już dziś!