Czym są materace Talalay?

Talalay to renomowany producent lateksu na światowym rynku i jednocześnie innowacyjna metoda jego wytwarzania. Materace Talalay reprezentują międzynarodową markę o ugruntowanej reputacji, zapewniającą najwyższy standard jakości. Właśnie dlatego materace Talalay, z wypełnieniem na bazie naturalnego mleczka kauczukowego, są uznawane za luksusowe i oferujące doskonały komfort snu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

 

Materac Talalay, czyli naturalny lateks

Materace Talalay są wykonane z lateksu naturalnego, który pochodzi z soku drzewa kauczukowego, głównie hevea brasiliensis. Aby pozyskać mleczko, nacina się korę drzewa i zbiera płyn. Lateks jest białawym płynem, który ma w sobie wodę, białka, sole mineralne i inne składniki organiczne; nie zawiera sztucznych domieszek. To materiał elastyczny, odporny na roztocza, pleśń i inne alergeny, co sprawia, że materace z lateksem naturalnym są doskonałym wyborem dla alergików.

 

Proces produkcji Talalay

Lateks Talalay jest wykonany w specjalnej technologii Talalay. Po wymieszaniu lateksu z dodatkowymi składnikami, takimi jak mleko kauczukowe, stabilizatory i przyspieszacze, mieszanka jest wylewana do formy. Następnie formę zamyka się, a powietrze jest wypompowywane, aby równomiernie rozprowadzić mieszankę. Wówczas lateks jest szybko schładzany, a następnie poddawany procesowi utwardzania. Proces mrożenia, wulkanizacji i żelowania oraz dokładnego mycia sprawia, że materace Talalay są całkowicie wolne od substancji petrochemicznych, są też są przyjazne dla środowiska i zdrowia. Dzięki całemu procesowi charakteryzują się jednolitą strukturą komórkową i doskonałą elastycznością.

talalay

 

Materace lateksowe Talalay - zalety

  • Elastyczność i wsparcie - materace z lateksu Talalay są znane z doskonałej elastyczności, co oznacza, że dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając równomierne wsparcie dla różnych obszarów. Elastyczność lateksu naturalnego sprawia, że materace te mogą być odpowiednie dla osób z różnymi preferencjami co do twardości materaca.
  • Hipoalergiczność i higiena - lateks naturalny, używany do produkcji materacy Talalay, jest odporny na roztocza, pleśń i inne alergeny, ma też doskonałą wentylację i cyrkulację powietrza, co gwarantuje dodatkową higienę. Dlatego też Talalay materace są często polecane dla osób z alergią.
  • Trwałość - materace z naturalnego lateksu są trwałe i odporne na odkształcenia. Dzięki jednolitej strukturze komórkowej lateksu naturalnego zachowują swoje właściwości przez długi czas.
  • Właściwości ortopedyczne - lateks dzięki odpowiedniej budowie i konstrukcji złożonej z niezliczonych pęcherzyków powietrza jest bardzo sprężysty, dynamiczny i błyskawicznie reaguje na nacisk, co sprawia, że stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa, zapewniając zdrowy sen.

Naturalny materac lateksowy Talalay to gwarancja komfortowego snu. Polecany jest małym dzieciom, a nawet niemowlętom. Sprawdź ofertę Fabryki Snu, w tym wyjątkowe materace Talalay Natural czy też materac Vita Talalay!