Co powiesić nad komodą w salonie?

 

Komody dębowe coraz częściej goszczą w polskich salonach. Służą do przechowywania takich tekstyliów jak obrusy, firany, zasłony czy ręczniki. Oczywiście poza funkcjonalnością, wpływają również pozytywnie na wystrój wnętrza. Są eleganckie, majestatyczne, sprawiają, że przestrzeń prezentuje się stylowo. Kropką nad i są oczywiście ozdoby i to nie tylko te, które znajdują się na blacie komody, ale też dekoracje, które mogą znaleźć się nad nią, na ścianie. Co w takim razie powiesić nad komodą w salonie?

Lustro nad komodą

Lustra od zawsze były używane ze względu na swoje właściwości praktyczne, ale i dekoracyjne. To oczywiste, by zawieszać je w łazience czy przedpokoju, czyli w miejscach, gdzie musimy się czasem przejrzeć. Współczesne trendy pokazują jednak, by wieszać je również w salonie i to właśnie nad komodą.

Przede wszystkim warto powiesić lustro nad komodą w salonie, ponieważ pomoże to w organizacji i zagospodarowaniu przestrzeni, wydzieleniu pewnych stref na ścianie. Może być również używane jako element dekoracyjny, który odbija światło i sprawia, że pokój wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości oraz znacznie bardziej przestronniejszy, jaśniejszy. Ten zabieg szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach o niewielkim metrażu.

Rodzinna galeria, czyli zdjęcia bliskich

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu. To miejsce, w którym można odpocząć, pooglądać telewizję i odbywać rodzinne rozmowy. Pokój ten powinien być przytulny i wygodny. Powinno to być miejsce, w którym będziesz chciał spędzać czas w samotności, ale też ze swoimi bliskimi. Co wpływa na fakt, że przestrzeń ta jest przytulna? Przede wszystkim dodatki, m.in. rodzinne zdjęcia w ramkach. Wiszące ramki na zdjęcia w salonie zawieszone nad komodą to świetny sposób na personalizację wspólnej, rodzinnej przestrzeni. Zdjęcia eksponują i przypominają o silnych więziach rodzinnych, ale też podkreślają miłe chwile spędzone razem w przeszłości.

Galeria obrazów

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu. To tutaj członkowie rodziny i goście spędzają większość czasu, dlatego warto udekorować go elementami, które sprawią, że wszyscy poczują się w nim ciepło i mile widziani. Dom wypełniony dziełami sztuki daje poczucie ciepła i przytulności, dlatego wiele osób decyduje się na zawieszenie obrazów w salonie. Idealnym miejscem na wyeksponowanie ich jest oczywiście przestrzeń nad komodą.

Obrazy zawieszone na ścianie nad komodą w salonie mogą służyć do wyrażania własnej osobowości, zamiłowania do sztuki, ale też do stworzenia unikatowej, nieszablonowej dekoracji na ścianie. Wiszące obrazy w salonie mogą stworzyć piękną i relaksującą atmosferę.

Półki z książkami

Salon to miejsce, w którym można spędzić większość czasu w ciągu dnia. To przestrzeń, w której można się zrelaksować, poczytać książki, pooglądać telewizję i porozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną. W salonie nie powinno zabraknąć półek z książkami, które sprawiają, że wnętrze prezentuje się stylowo i elegancko, jednym słowem: z gustem.

Wiszące półki z książkami w salonie to świetny sposób na wyeksponowanie swoich najlepszych literackich zdobyczy i kolekcji. Miejsce zawieszenia półek musi być przemyślane, gdyż ma to być ten element wystroju, który będzie przyciągał uwagę. Zachęcamy do tego, by półki zamontować nad komodą. Będą pięknie wyeksponowane, a ponadto nie zaburzą rozkładu innych dekoracji ściennych.

Jak się okazuje, możliwości dekoracji ściany nad komodą jest naprawdę wiele. Wybór komody to jedno, ale chcąc stworzyć przytulną przestrzeń, nie można zapominać o dodatkach. Piękne lustro marki Dekort, półki na książki czy różnego typu ilustracje – stwórz przestrzeń, która w największym stopniu będzie wyrażała Ciebie!