O czym należy pamiętać urządzając pokoje hotelowe ?

 

W hotelach, które chcą być konkurencyjne, należy dbać o każdy szczegół, jeśli zależy nam na zadowoleniu gości. Standardem jest nie tylko miła obsługa czy fantastyczne jedzenie, ale także odpowiednio zaprojektowane wnętrze hotelowego pokoju. W końcu to właśnie w pokoju turysta spędza najwięcej czasu podczas pobytu w naszym obiekcie, dlatego jego wystrój musi być zaplanowany, w taki sposób, by odpowiadał na rozmaite potrzeby. O czym w takim razie należy pamiętać, urządzając pokój hotelowy?

 

Określenie grupy docelowej

 

Zanim przystąpimy do zakupu wyposażenia pokoju hotelowego, należy się zastanowić, kogo tak naprawdę chcemy gościć. Okazuje się bowiem, że inaczej pokój powinien być urządzony, jeśli naszą grupą docelową są rodziny z dziećmi, natomiast inne czynniki mają znaczenie, jeżeli nastawiamy się na gości biznesowych. W przypadku pierwszej grupy ważne są takie elementy wyposażenia jak dostawka do łóżka, czajnik elektryczny oraz zabawki, które z pewnością mile zaskoczą nie tylko dzieci, ale też rodziców. Dla osób, które zatrzymują się w hotelu w celach biznesowych, ważne będzie darmowe wi-fi czy miniaturki kosmetyków.

 

Nienaganna czystość

 

O tym, że pokój hotelowy powinien być nienagannie wysprzątany, chyba nie trzeba przypominać. Warto wiedzieć, że już na etapie aranżowania tej przestrzeni można wpłynąć na to, w jak dużym stopniu pokój będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Dlatego warto postawić na elegancki minimalizm i oszczędność w umieszczaniu w pokoju zbędnych ozdób. Decydując się na eleganckie meble, nie musimy dekorować ich serwetkami czy figurkami, które niepotrzebne zbierałyby kurz.

 

Materac hotelowy – jakie modele sprawdzą się najlepiej?

 

Jednym z ważniejszych elementów pokoju hotelowego jest łóżko, a ściślej ujmując, materac hotelowy, który powinien być przede wszystkim wygodny. Jakie materace hotelowe są najpopularniejsze w ofercie naszego sklepu?

 

 

 

 

Materac Bruksela został wykonany ze sprężyn bonelowych z wytrzymałego drutu o średnicy 2,4 mm. Do wykonania tego modelu posłużyła też przekładka  i siatka tapicerska oraz pianka poliuretanowa. Polecany jest jako baza do łóżka kontynentalnego z materacem nawierzchniowym.

 

 

 

 

Ten model materaca został wykonany ze sprężyn woreczkowych. Materac Texel dwustronnie obłożony jest przekładką tapicerską i pianką poliuretanową, która charakteryzuje się większą sprężystością. Właściwości pianki sprawiają, że materac bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, jest wygodny i komfortowy w użytkowaniu.

 

 

 

 

Kolejną naszą propozycją jest materac Estrella, który został wykonany ze sprężyn woreczkowych z wysokogatunkowego drutu. Ten model z jednej strony jest obłożony przekładką tapicerską, natomiast z drugiej siatką. Po obydwu stronach znajduje się pianka poliuretanowa. Jednostronnie materac został wyposażony też w lateksowe włosie końskie.

 

 

 

 

Model Amsterdam także wyróżnia pianka poliuretanowa o zwiększonej sprężystości, dzięki czemu materac jest bardzo wygodny i dopasowujący się do ciała. Wypełnienie stanowią sprężyny woreczkowe z wysokogatunkowego drutu.

 

Materace hotelowe, z racji tego, jak dużo gości może z nich korzystać w krótkim czasie, są o wiele bardziej narażone na zabrudzenie niż modele wykorzystywane w domach. W związku z tym warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie ich powierzchni ochraniaczem. W naszej ofercie znaleźć można powłoki wykonane z PVC, w których wierzchnia warstwa jest pokryta bawełną.

 

 

 

 

Funkcjonalne pomieszczenie

 

W aranżacji pokoju hotelowego kluczową kwestią jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, tak, by była jak najbardziej funkcjonalna dla gości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie drzwi, które powinny być tak umiejscowione, by skrzydła drzwiowe nie stykały się ze sobą. Ważnym aspektem jest też zamontowanie telewizora, który powinien się znajdować w takim miejscu, by gość hotelowy miał możliwość oglądania telewizji z poziomu łóżka.

 

Wielofunkcyjność – przestrzeń dopasowana do każdego gościa

 

Należy pamiętać, że pokój hotelowy nie służy wyłącznie do spania. Gość w pokoju bardzo często korzysta z komputera, chce się napić kawy i przeczytać poranną gazetę, a kobiety chcą mieć miejsce, w którym mogą przygotować perfekcyjny makijaż. To dlatego podczas aranżowania pokoju należy zadbać o to, by znalazł się w nim kącik wypoczynkowy z wygodnym fotelem oraz stolikiem kawowym, ale także biurko, przy którym można popracować.

 

Ciekawy design, czyli modne wnętrze

 

Goście hoteli bardzo często podejmują decyzję o wybraniu hotelu, biorąc pod uwagę wystrój pokoi. W czasach kiedy bardzo ważny jest design i coraz więcej osób interesuje się aranżacją wnętrz, należy zadbać o to, by wnętrze hotelowego pokoju było wygodne i przytulne, ale też stylowe. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni kolor na ściany. Należy unikać bieli, gdyż w tym przypadku jest to bardzo niepraktyczny kolor. Najlepiej sprawdzą się eleganckie, ciepłe beże, jeśli aranżujemy pokój w stylu nowoczesnym oraz ciemne odcienie czerwieni, zieleni, jeżeli chcemy stworzyć wnętrze ekstrawaganckie. W dekoracji warto kierować się umiarem, dlatego wystarczy postawić na dekoracyjny zagłówek i wazon ze świeżymi kwiatami – większa ilość ozdób nie jest wskazana.