Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego?

 

Łóżka tapicerowane z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego. Doceniane są przede wszystkim za bardzo nowoczesny design. Tapicerka sprawia też, że łóżko jest przyjemne w dotyku, a ponadto znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu – zamaskowane ranty nie są powodem bolesnych stłuczeń podczas nieostrożnego poruszania się wokół łóżka. Łóżko to jedno, jednak pamiętać należy, że kolejnym meblem z grupy „must have” w sypialni jest szafka nocna. To ona właśnie wpływa na funkcjonalność przestrzeni do spania. Jaka szafka nocna będzie się prezentowała najkorzystniej w towarzystwie łóżka tapicerowanego?

Czym charakteryzują się szafki nocne?

Szafka nocna oczywiście nie jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni, ale jej obecność znaczenie zwiększa jej funkcjonalność. Najlepiej spełnia swoje zadanie, jeśli jest ustawiona tuż obok łóżka.

Oczywiście szafki nocne są o wiele mniejsze niż tradycyjne tego typu meble, w których przechowujemy odzież. Inna też jest ich lokalizacja. Zwykła szafka może stać w dowolnym miejscu w pokoju, natomiast szafka nocna musi się znajdować przy łóżku tak, by mieć do mniej swobodny dostęp. Wysokość szafki powinna być taka, aby można było z niej korzystać bez wstawania z łóżka i zbyt wysokiego podnoszenia głowy. Stolik nocny może być wyposażony w szuflady lub półki do przechowywania książek, lekarstw, okularów i innych przedmiotów.

Szafki nocne – praktyczny mebel w każdej sypialni

Sypialnia to miejsce, które jest przede wszystkim osobiste. To musi być przestrzeń, w której czujesz się komfortowo i możesz się zrelaksować. Szafka nocna poniekąd na ten relaks w jakimś stopniu wpływa. Jest praktycznym dodatkiem do sypialni, ponieważ zapewnia powierzchnię do przechowywania i odkładania różnego rodzaju przedmiotów, np. czytanej książki.

Stoliki nocne mogą służyć jako miejsce do ładowania urządzeń, takich jak telefony i tablety, ponieważ w ich pobliżu znajduje się zazwyczaj gniazdko elektryczne (potrzebne jest przecież do podłączenia lampki nocnej, czyli obowiązkowego elementu na szafce). Szafka nocna jest również niezastąpiona zawsze wtedy, gdy zachodzi konieczność odłożenia pilota do telewizora, szklanki z wodą, okularów czy leków.

Jakie szafki nocne wybrać do łóżka tapicerowanego?

Jeśli chodzi o wybór odpowiednich szafek nocnych do łóżka tapicerowanego, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim należy określić wysokość szafki nocnej. Wysokość powinna być adekwatna do wysokości łóżka – dzięki temu korzystanie z niej będzie w pełni komfortowe. Po drugie, musisz pomyśleć o tym, jaki styl szafki będzie najbardziej odpowiedni do Twojej sypialni. W ofercie Fabryki Snu dostępne są szafki utrzymane w wielu różnych stylach i kształtach, więc możesz idealnie dobrać szafkę do wystroju przestrzeni oraz modelu łóżka. Warto jednak mieć świadomość tego, że np. szafki nocne bukowe nie zawsze sprawdzą się w przypadku łóżek tapicerowanych. By pozostać w jednej stylistyce aranżacyjnej, warto wybrać taki model szafki, który wizualnie będzie nawiązywał do designu łóżka.

W jakim stylu szafkę nocną do łóżka tapicerowanego wybrać?

Jeśli szukasz stolika nocnego, który jest stylowy, funkcjonalny i będzie pasował do tapicerowanego łóżka, powinieneś rozważyć zakup szafki nocnej tapicerowanej. Tego typu stoliki nocne są dostępne w różnych stylach i kolorach.

Jeśli Twoja sypialnia jest zaaranżowana w stylu nowoczesnym, królują w niej kolory ciemne i stonowane oraz panuje w niej wszechobecny minimalizm, najlepiej sprawdzi się szafka w kolorze czarnym lub brązowym. Oczywiście wtedy, gdy łóżko jest utrzymane w podobnej kolorystyce.

Stylem, który chyba na dobre rozgościł się w Polsce, szczególnie w przypadku aranżacji sypialnianych, jest styl skandynawski. Ten oczywiście charakteryzuje się wszechobecnym wykorzystaniem bieli i naturalnych materiałów. To idealny styl do sypialni, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa, relaksu i błogiego lenistwa. Jeśli zdecydowałeś się na łóżko z białą tapicerką, szafka nocna powinna więc być w tej samej stylistyce. W naszej ofercie znajdziesz m.in. okrągłą szafkę nocną z białą tapicerką, wyposażoną w pojemną szufladę oraz półkę.

Jeśli chcesz poznać wszystkie modele tapicerowanych szafek, zachęcamy do zapoznania się z produktami w kategorii SZAFKI TAPICEROWANE.