Jak wybrać meble drewniane do salonu ?

 

Meble z plastiku dostępne w różnych wersjach kolorystycznych to wyposażenie wnętrz, którym wręcz przesycona jest branża meblarska. Osoby interesujące się designem coraz częściej szukają rozwiązań, które są zgodne ze środowiskiem naturalnym, czego nie można powiedzieć o meblach plastikowych. Odpowiedzią na te potrzeby są ekologiczne meble z drewna, które zachwycają swoją uniwersalnością oraz ponadczasowym charakterem. Drewniane meble szczególnie dobrze prezentują się w salonie. Jak je wybrać, by przestrzeń prezentowała się stylowo?

Dlaczego design mebli w salonie jest tak istotny?

 

Salon jest miejscem, w którym przebywamy najczęściej. To tam odpoczywamy po długim dniu pracy, spędzamy czas z dziećmi na odrabianiu zadania domowego i zabawie, ale też przyjmujemy gości. Wszystkie te sytuacje pokazują, jak bardzo funkcjonalna musi być ta przestrzeń. W salonie musi się więc znaleźć miejsce na wypoczynek, duży stół (jeśli metraż nam na to pozwala) oraz inne meble, które pozwolą przechowywać najpotrzebniejsze przedmioty.

 

Funkcjonalność mebli jest niezwykle istotna. Komody, szafy czy meblościanki muszą być pojemne, ale też wytrzymałe. Niezwykle istotny jest też aspekt dekoracyjny. Sam fakt, że meble kupujemy średnio raz na kilka/kilkanaście lat sprawia, że muszą one być odpowiednio dobrane do otoczenia oraz stylowe. Tylko w ten sposób stworzymy wnętrze harmonijne, w którym bardzo miło będzie się spędzać czas.

 

Na jaki rodzaj drewna się zdecydować?

 

Przed zakupem mebli do salonu warto przeanalizować, z jakiego rodzaju drewna najczęściej są tworzone oraz jakie są charakterystyczne cechy każdego z nich. W ofercie naszego sklepu znajdują się meble z najpopularniejszych typów drewna: bukowego, sosnowego i dębowego. Jak można scharakteryzować każdy z nich?

 

Drewno bukowe jest gatunkiem mocnym i trwałym. Posiada strukturę twardą i gęstą, przez co nie nadaje się do tworzenia mebli o skomplikowanej formie. To dlatego meble z drewna bukowego są masywne w formie prostych brył. Właściwości drewna z buku sprawiają, że meble z niego wykonane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przez co można je użytkować przez wiele lat.

 

Meble z drewna sosnowego polecane są szczególnie alergikom, a wszystko dzięki swoim właściwościom elektrostatycznym. Ten rodzaj surowca naturalnego nie naładowuje się energią elektryczną, dzięki czemu nie kumuluje kurzu na swojej powierzchni i nie powoduje zawirowań pyłków w powietrzu.

 

Drewno dębowe, podobnie jak bukowe, charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości. Jest twarde i ciężkie, przez co uznawane za najszlachetniejszy gatunek drewna. Odporność na uszkodzenia sprawia, że meblami z tego drewna można się cieszyć naprawdę długo. Do zalet można zaliczyć także łatwość konserwacji.

 

Jakie meble drewniane muszą się znaleźć w salonie?

 

Najważniejszym punktem każdego salonu jest strefa wypoczynkowa, w której koniecznie musi się znaleźć stolik kawowy. Ten niewielki mebel jest niezastąpiony nie tylko podczas przyjmowania gości, ale także na co dzień. Można się przy nim napić kawy, rozwiązywać z dzieckiem zadanie domowe, ale też odłożyć na stolik okulary czy książkę, gdy chcemy sobie zrobić przerwę od lektury.

 

 

W każdym salonie powinno się też znaleźć miejsce na stylową drewnianą komodę, w której można przechowywać ubrania, ręczniki, firanki lub wszystko to, co zawsze powinniśmy mieć pod ręką. Komoda jest też doskonałym miejscem do wyeksponowania rodzinnych fotografii i pamiątek. Ten mebel można także wykorzystać jako szafkę pod telewizor. W tej roli z pewnością sprawdzi się komoda, która jest bardzo popularna wśród naszych klientów:

 

 

Komoda bardzo często służy też do wyeksponowania rodzinnej zastawy stołowej. Takie modele powinny być wyposażone w szklaną witrynę. Przykładem takiej komody jest model KD305, który dostępny jest w ofercie naszego sklepu:

 

 

W przypadku dużych salonów można się zdecydować na wydzielenie strefy jadalnianej, w której powinien znaleźć się duży stół z krzesłami. Osobom poszukującym dużego, solidnego stołu proponujemy model na czarnej podstawie z jasnym blatem. Ten model może się znaleźć w większych, ale i mniejszych salonach, gdyż dostępny jest w szerokościach od 120 do 220 cm:

 

 

W salonie powinny znajdować się dobrej jakości drewniane meble. Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek czy Słupsk – w naszym sklepie każdy znajdzie wyposażenie idealne do swojego salonu, niezależnie od tego, gdzie mieszka i w jakim stylu jest urządzony pokój wypoczynkowy.