Jak wybrać idealną dla siebie poduszkę do spania?

 

Wybierając wyposażenie sypialni, bardzo często zapominamy o tym, że na komfortowy sen ma wpływ nie tylko materac, ale też poduszka. Nieodpowiednio dobrana może przyczynić się do pojawienia się bólu kręgosłupa na odcinku szyjnym. Jak w takim razie wybrać idealną poduszkę do spania? Czym się kierować przy jej wyborze?

Jaki wpływ ma budowa ciała podczas wyboru poduszki?

Decyzja o zakupie konkretnej poduszki nie może być przypadkowa, wszystko bowiem zależy od tego jak zbudowane jest nasze ciało. Największe znaczenie ma tutaj szerokość ramion. W przypadku szerszych ramion konieczna będzie poduszka o większym wypełnieniu pod szyją, dlatego warto zdecydować się na modele wyższe lub twardsze. Oczywiście inaczej jest w sytuacji posiadania węższych ramion – wtedy należy zdecydować się na poduszkę niższą lub bardziej miękką.

Poduszka twarda czy miękka?

Każda poduszka, twarda i miękka, ma swoje wady i zalety. Atutem twardych modeli jest fakt, że się nie zapadają, jednak jednocześnie powodują większy ucisk. Z kolei miękka poduszka dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, jednak przy spaniu na boku może utrudniać oddychanie. Można się również zdecydować na poduszki, które łączą w sobie te cechy, a mianowicie modele komorowe. W tego typu poduszkach poszczególne komory zapewniają miękkość, a inne podparcie głowy.

Poduszka wysoka czy niska?

Większość osób ma tendencję do wybierania zbyt wysokich poduszek, co w konsekwencji może prowadzić do bólu kręgosłupa. Głowa na zbyt wysokiej poduszce jest ułożona nienaturalnie, przez co szyja się zgina, a mięśnie nie mogą się rozluźnić. Warto więc przekonać się do poduszek niskich, które zagwarantują prawidłowe ułożenie naszego ciała.

Dlaczego warto zdecydować się na poduszki puchowe i z pierzem?

Poduszki puchowe oraz z wypełnieniem z pierza cieszą się niesłabnącą popularnością. Są miękkie, lekkie, doskonale odprowadzają wilgoć oraz gwarantują odpowiedni komfort snu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to produkt dobry dla alergików, ponieważ może uczulać. Zaletą poduszek puchowych jest możliwość prania, jednak zawsze należy się kierować wskazówkami zawartymi na metce.

Jakie są zalety poduszek syntetycznych?

Szeroką gamę produktów stanowią poduszki z wypełnieniem poliestrowym i lateksowym, a bardzo często można spotkać kombinację tych dwóch materiałów. Poduszki z wypełnieniem poliestrowym są dość tanie, jednak bardzo szybko tracą na sprężystości.

W produkcji poduszek poliestrowych producenci bardzo często stosują też silikon. Pokrycie poliestrowych włókien tym materiałem sprawia, że ich jakość znacznie wzrasta. Tego typu poduszki są miękkie i sprężyste. Warto również dodać, że takie poduszki nie uczulają i można je prać w pralce według wskazówek opisanych na metce.

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne dedykowane są osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku szyjnym. Cechą charakterystyczną tego typu poduszek jest fakt, że z jednej strony są niższe, a z drugiej wyższe. Tego typu modele doskonale dopasowują się do ciała, dzięki czemu możemy zachować podczas spania odpowiednią pozycję kręgosłupa.

Jeśli szukają Państwo poduszek zarówno syntetycznych, jak i tych z naturalnym wypełnieniem, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: poduszki Koszalin – oferujemy produkty znanych i cenionych marek.