Dlaczego warto kupić materac kieszeniowy?

 

Patrząc na oferty producentów materaców łóżkowych, można zauważyć, że do wyboru mamy przynajmniej kilkanaście rozwiązań. W ofercie znajdują się materace sprężynowe, piankowe, bonelowe, ale też kieszeniowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej właśnie materacom kieszeniowym. Czym tak naprawdę charakteryzują się tego typu materace? Jakie są wady i zalety tego produktu? Jak wybrać idealny dla siebie materac?

Czym jest materac kieszeniowy?

Poszczególne modele materacy różnią się przede wszystkim wypełnieniem i chociaż mogą się składać z kilku warstw, a co za tym idzie, z różnych materiałów, zawsze jeden składnik przewyższa inne pod kątem zawartości ogólnego produktu.

Materac kieszeniowy swą nazwę zawdzięcza kieszeniom znajdującym się w jego wnętrzu, ale zacznijmy od początku. Jest to rodzaj materaca sprężynowego, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych materacy tego typu, każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszonce, a wszystkie są ze sobą połączone. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac skutecznie podtrzymuje ciało śpiącej osoby, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności punktowej.

Zalety materaca kieszonkowego

W materacach kieszeniowych każda sprężyna pracuje samodzielnie, co właśnie przekłada się na zachowanie elastyczności punktowej. Oznacza to, że materac odkształca się jedynie w tym miejscu, gdzie wywiera się na niego nacisk. Oczywiście siła podparcia organizmu dostosowuje się do siły nacisku. Efektem takiego rozwiązania jest idealne podtrzymanie sylwetki, co oczywiście ma ogromne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa, kości i stawów.

Porównując ze sobą starsze modele materacy sprężynowych oraz materace kieszeniowe, można podkreślić ogromną zaletę drugiego rozwiązania. Mianowicie materac kieszonkowy nie skrzypi i nie faluje. Szczególnie tę zaletę docenią osoby, które śpią w jednym łóżku z partnerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba obawiać się pobudki, kiedy druga osoba będzie się przewracała na drugi bok.

Wymieniając zalety materacy kieszonkowych, nie można nie wspomnieć o ich wytrzymałości i odporności na uszkodzenia w postaci zniekształceń. W rzeczywistości ten typ materaca znacznie lepiej radzi sobie z dużym naciskiem, a więc dużą wagą użytkownika, niż inne rozwiązania dostępne na rynku.

Główne wady materaców kieszeniowych

Oczywiście materac kieszeniowy ma więcej zalet niż wad, jednak jeśli mielibyśmy którąś wymienić, to przede wszystkim byłby to ciężar. Wprawdzie nie jest to tak istotne, jeśli kupujemy materac do mieszkania, w którym spędzimy wiele lat, jednak jeśli osoba planująca zakup ma w planach wiele przeprowadzek, należy się jednak zastanowić nad wybraniem innego modelu.

Bardzo często jako wadę materacy kieszonkowych wskazuje się wysoką cenę. Fakt, te modele są nieco droższe od innych materacy, jednak jeśli spojrzeć na to tak, że jest to zakup na przynajmniej kilkanaście lat, warto zainwestować większą sumę na materac, który zapewni odpowiednią jakość snu.

Jak wybrać idealny materac dla siebie?

By materac spełniał swoje zadanie, czyli odpowiednio podtrzymywał kręgosłup, musi być dobrany indywidualnie do danej osoby. W przeciwnym razie możemy sobie wyrządzić więcej szkody niż pożytku. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to przede wszystkim twardość materaca, która jest oznaczona literką H i cyfrą od 1 do 4:

  • H1 jest materacem miękkim dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2 – materac średniej miękkości dla osób o wadze między 50 a 80 kg,
  • H3 – model średnio twardy dla osób o wadze od 80 do 100 kg,
  • H4 to najtwardszy materac przeznaczony dla osób ważących powyżej 100 kg.

Nie bez znaczenia jest także wzrost użytkownika. Powinno się wybierać materac dłuższy o 15-20 cm od swojego wzrostu. Jeśli natomiast chodzi o szerokość materaca, optymalna wartość dla jednej osoby mieści się między 70 a 90 cm, przy czym im szerszy materac, tym więcej swobody daje.

Oferta Fabryki Snu to nie tylko kieszonkowy materac. Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg – zapraszamy wszystkich naszych klientów do zapoznania się z pełną ofertą!