Czym się kierować, kupując materac hotelowy ? 5 wskazówek

 

Jeżeli chcemy, by nasi goście hotelowi byli zadowoleni z pobytu, musimy zadbać nie tylko o wysoką jakość obsługi i odpowiedni standard pokoi, ale także o komfort snu, a na to wpływ mają materace hotelowe. Tylko odpowiednio dobrany materac hotelowy pozwala zagwarantować gościom zdrowy i komfortowy sen, a to z pewnością przełoży się na fakt, że ci jeszcze do nas powrócą. Jak w takim razie wybrać materac? Czym się kierować przy zakupie?

Odpowiednie wymiary
By łóżko było w pełni komfortowe, a jakość snu satysfakcjonująca dla każdego gościa hotelowego, powinno ono mieć odpowiednie wymiary. Najczęściej spotykanymi łóżkami w obiektach hotelowych są te o wymiarach 90x200 cm oraz 140x200 cm. Pierwszy rozmiar dedykowany jest łóżkom jednoosobowym, natomiast drugi modelom dwuosobowym.

Wysoki poziom wytrzymałości
Biorąc pod uwagę specyfikę użytkowania, materac hotelowy musi się charakteryzować znacznie większą wytrzymałością w porównaniu do tych, które swoje zastosowanie znajdują w prywatnych domach. Specjaliści z branży hotelarskiej polecają materace sprężynowe kieszeniowe lub modele wykonane z pianki. Dlaczego? Ponieważ te charakteryzują się wysokim poziomem gęstości oraz odpornością na rozmaite uszkodzenia. Warto wziąć także pod uwagę zakup materacy dwustronnych, które ze względu na swoje właściwości można użytkować znacznie dłużej niż tradycyjny materac jednostronny.

Łatwe w utrzymaniu czystości
W przypadku zakwaterowania gości z małymi dziećmi lub czworonogami, ryzyko zabrudzenia materaca wzrasta, dlatego warto zadbać o dodatkową ochronę jego powierzchni. W ofercie naszego sklepu znaleźć można nie tylko ochraniacze pod materac, ale też na jego zewnętrzną stronę. Oferujemy zabezpieczenie wykonane z bawełny oraz z tworzywa PVC, które znacznie lepiej zabezpieczają przed zabrudzeniami.

Zadowalający komfort snu
Po analizie właściwości technicznych materaca należy w końcu wziąć pod uwagę komfort snu, który przecież dla naszego gościa jest najważniejszy. Materac hotelowy powinien zagwarantować wygodę spania, odpowiednią stabilizację, musi być odporny na odkształcenia oraz zapewniać przepuszczalność powietrza na zadowalającym poziomie. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się wspomniane wcześniej materace kieszeniowe, czego przykładem są materace Texel, Estrella oraz Amsterdam.

Łóżko standardowe czy kontynentalne?

W obiektach noclegowych, w zależności od ich standardu, możemy spotkać dwa rodzaje łóżek:
• łóżka standardowe
• łóżka kontynentalne

Różnią się one między sobą nie tylko konstrukcją, ale też komfortem spania, jaki dają. Łóżka standardowe składają się z ramy ze stelażem oraz materaca i jest to najczęściej występujący model łóżka w obiektach noclegowych, takich jak hotele czy pensjonaty.

Jeżeli jednak zależy nam na podniesieniu standardu swojego obiektu i zwiększeniu wygody spania w hotelu, możemy rozważyć zakup łóżka kontynentalnego. Jest to wysokie łóżko, w którym ułożonych jest kilka materacy jeden na drugim. Cechą charakterystyczną jest tapicerowana rama, która w każdym pokoju hotelowym będzie się prezentować okazale. Łóżka kontynentalne zazwyczaj umieszcza się w apartamentach o podwyższonym standardzie.
                             

Szukasz hotelowego materaca, łóżka? Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek czy Słupsk – nie tylko klienci tych miast mogą dokonać zakupu w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów klientów z całej Polski! W takim razie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.